بهترین زمان سفر به آنتالیا

 


کی به آنتالیا سفر کنیم

در بهار در حالی که بقیه بخش های اروپا همچنان درگیر باران هاو بادهای ناگهانی هستند در آنتالیا هوا کم کم در حال گرم شدن است و این باعث می شود که تبدیل به شهری ایده آل برای شروع زودهنگام سفرهای تابستانی شما شود.  تصور کنید که در سواحل این شهر در حال قدم زدن هستید، غذاهای محلی متنوع آن را می خورید، در سواحل آفتابی آن آفتاب می گیرید و در فستیوال های شاد و مختلفی که با گرم شدن هوا در گوشه و کنار آن برگزار می شود شرکت می کنید. در ادامه با صدف شریعتی همراه باشید.آنتالیا

 

آب و هوای آنتالیا چگونه است؟

از آنجایی که آنتالیا در نزدیکی بادهای شمالی سرد قرار دارد، آب و هوای آن مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی است. حدود ۳۰۰ روز از سال هوا آفتابی است، دمای دریا هیچ وقت زیر ۱۵ درجه نمی رود و در تابستان حدود ۲۸ درجه است. در ماه جولای و آگوست (تیر و مرداد) دمای هوا حتی به ۴۰ درجه سانتی گراد هم می رسد، معمولا در حدود ۳۰ درجه می باشد ولی رطوبت موجود در هوا باعث می شود که گرم تر به نظر بیاید. با این حال، نسیم خنک دریا و بادهای شمال شرقی تحمل گرمای تابستان را آسان تر می کند. معمولا گردشگران در تمام ایام سال به آنتالیا  سفر می کنند چون آب و هوای ملایمی دارد. فصل بارندگی آن زمستان است و افرادی که آب و هوای غیربارانی را ترجیح می دهند زمستان برای آن ها آب و هوای مناسبی نیست.

شهر آنتالیا

هوای همه قسمت های منطقه مدیترانه با آمدن فصل بهار کم کم گرم می شود و به همین دلیل پروازهای ارزان قیمتی که به سمت نیمکره شمالی انجام می شود معمولا پر می شوند. مردم برای آخر هفته ها برنامه می ریزند و درخواست ها برای سواحل آفتابی بالا می گیرد. در تابستان رقابت برای سفر به همه شهرهای ساحلی فزایش می یابد اما آنتالیا همچنان بی رقیب می ماند. این شهر مدرن ترین شهر ترکیه است و با آب و هوای ملایم مدیرانه ای خود  جذابیت های رنگارنگ فرهنگی و زیبایی طبیعی دارد. می توانید در تمام طول سال به این شهر ساحلی زیبا سفر کنید و اینکه بهترین زمان برای سفر به این شهر کی است بستگی به اولویوت ها و علاقه مندی های خود شما دارد، باید وقتی برای سفر برنامه ریزی می کنید فاکتورهای مختلفی مثل آب و هوا، شلوغی و مراسم های مختلف را در نظر بگیرید.

سواحل آنتالیا

بهار و اوایل تابستان آب و هوای آنتالیا در بهترین حالت خود قرار دارد، دمای آن ملایم رو به گرم است و آسمان معمولا آفتابی ست. هوا در ماه می (اردیبهشت) دیگر تقریبا گرم و آفتابی شده و گاهی هم رطوبت دارد. ژوئن (خرداد) ماه گرم دیگر این شهر است که آب و هوا در آن بسیار لذت بخش و دلچسب است و زمانی ایده آل برای سفر به این شهر می باشد.  با تمام شدن ماه ژوئن (خرداد) آب های دریای مدیترانه که شهر را احاطه کرده اند به اندازه کافی برای شنا گرم شده اند. جولای و مخصوصا آگوست (تیر و مرداد) هوا به شدت گرم است، متوسط درجه هوا ۳۰ درجه سانتیگراد و هوا رطوبت زیادی دارد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا
بهترین زمان سفر به آنتالیا