طلاعات شهر ونکوور

اطلاعات شهر ونکوور

اطلاعات شهر ونکوور

اطلاعات شهر ونکوور
شهر ونکور (Vancouver) ، شهری بزرگ  و بسیار زیبا و مهم و شهری ساحلی در استان بریتیش کلمبیا (British Columbia) در کشور کانادا می باشد که در حدود 125 سال پیش بنا نهاده شده است. این شهر با جمعیت  640 هزار، هشتمین شهر بزرگ در بین شهرهای کانادا می باشد و جمعیت این شهر به همراه حومه و اطراف آن از مرز 2 میلیون نیز می گذرد (۲٬۱۸۰٬۷۳۷ نفر) که این برآورد ها مربوط به آمار در سال 2006 میلادی می باشد و همچنین این شهر بزرگ ترین کلان شهر بزرگ در غرب کانادا می باشد.آب و هوای این شهر معتدل می باشد تا جایی که میانگین حداکثر دما در گرم‌ ترین ماه به ۲۲ درجه و میانگین دمای حداقل هوا در سردترین ماه به ۰/۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. این شهر بین خلیج برووارد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب واقع شده است. بندر مترو ونکوور نیز اسم جدید بندر ونکوور بوده که امروزه از جمله بندر های بزرگ و شلوغ کشور کانادا بحساب می آید و همچنین چهارمین بندر بزرگ آمریکای شمالی  از لحاظ تناژ محسوب می گردد. شهر ونکوور شهری بسیار مهم از نظر اقتصادی ، طبیعت و آب و هوا ، مدرنیته  و همچنین توریست خیز بودن در کشور کانادا می باشد تا جایی که جمعیت بسیاری از مردم این شهر در مشاغل مربوط به توریسم مشغول به کارند. همچنین ونکوور بعد از شهر های لس آنجلس و نیویورک بزرگترین مرکز فیلم سازی آمریکای شمالی است.
براساس یک سری ارزیابی های صورت گرفته در مجله های اقتصادی دنیا ، شهر ونکوور برای بیشتر از ده سال جز برترین مناطقی بوده که در کل دنیا به عنوان “مناطق مناسب برای زندگی” انتخاب شده اند. از طرفی سازمان اقتصادی EIU ، این شهر را در پنجمین سال متوالی به عنوان اولین شهر از 10 شهر مناسب برای سکونت در کل دنیا انتخاب نموده است.
همچنین ونکوور تا بحال ، میزبان چندین کنفرانس مهم  و واقعه جهانی بوده است که از جمله میتوان مواردی چون : بازی های آتش در سال 1989 ،بازی های آتش در سال 2009 ، بازی های امپراطوری انگلستان و کشورهای مشترک المنافع در سال 1954 میلادی ، نمایشگاه 86 ، پلیس بین المللی ،  بازی های المپیک و پارا المپیک زمستان سال 2010 (این بازی های المپیک در ونکوور و شهر مجاور آن ، ویستلر که در 125 کیلومتری  ونکوور قرار دارد، برگزار گردید).
-> از مراکز تحصیلی معتبر و نامی در کلان‌ شهر ونکوور می‌توان دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا و سایمون فریزر را نام برد.همچنین این شهر در صنعت بانکداری نیز  بسیار فعال است ، تا جایی که فتر مرکزی 5 بانک اصلی کشور کانادا در ونکوور قرار دارند.همچنین فرودگاه این شهر یکی از مجهز ترین ، مدرن ترین و زیباترین فرودگاه های این قاره و جهان می باشد.

اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری ونکوور
به حتم در پستی جداگانه ، بزودی کلیه جاذبه های گردشگری و دیدنی های این شهر را با توضیحات معرفی می کنیم اما برخی اماکن دیدنی این شهر عبارتند از : مرکز خرید در خیابان robson ، پارک stanley ، آکواریم ونکوور ، پارک stanley ، پل معلق ونکوور و …

اطلاعات شهر ونکوور : مختصر تاریخچه ونکوور
اقوام بومی ای در شهر ونکوور در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش‌ بوده اند.
در ۱۷۹۱ میلادی دریانوردان کشور اسپانیای  و در سال بعدش جورج ونکوور انگلیسی اولین کاشفان غربی بودند که آب‌های اطراف را پیموده اند. در سال ۱۸۶۳ کارخانه الوارسازی احداث گردید و صنعت چوب را در این شهر متحول نمود و بعد از آن  شهرکی در نزدیکی این کارخانه گسترش پیدا کرد که به گزتان مشهور بوده و در سال 1870 به آن نام گرنویل داده شد و سپس  راه آهن سراسری کانادا به گرنویل رسیدو سر آخر نام این شهر در مورخ ۶ آوریل ۱۸۸۶ عض شده و نام ونکوور ،بنا به یاد بود کاپیتان جورج ونکوور به آن اطلاق گردید و این شهر بطور رسمی تأسیس شد.

طلاعات شهر ونکوور
طلاعات شهر ونکوور