بهترین مراکز خرید باکو


خریدی ارزان در بهترین مراکز خرید باکو

از دهه گذشته باکو رشد و پیشرفت خود را شروع کرده است. الان این شهر نه تنها آسمان خراش های بسیاری دارد بلکه همزمان مراکزخرید لوکس و بزرگی هم در سرتاسر شهر درست شده است. برندهای معروف و بین المللی زیادی در آن شعبه دارند که خیلی از آن ها محبوبیت خاصی در مرکز شهر و داخل مراکز خرید دارند. اگر می خواهید همزمان لباس های نو خرید کنید، آخرین فیلم های روز دنیا را ببینید، از طعم غذاهای خوشمزه در رستوران های متنوع لذت ببرید و لحظات شادی را در کنار کودک خود در شهر بازی ها بگذرانید رفتن به مراکز خرید می تواند انتخاب خیلی مناسبی باشد. می خواهیم بهترین مراکز خرید این شهر را به شما معرفی کنیم در ادامه با صدف شریعتی همراه باشید.


مراکز خرید باکو
مرکز خرید ۲۸ مال

اسم این مرکز خرید از ایستگاه متروی نزدیک آن به نام ۲۸ می گرفته شده و در یکی از شلوغ ترین مناطق باکو قرار دارد. در این مرکز خرید تقریبا ۷۰ برند بین المللی و داخلی وجود دارد که دست شما را در انتخاب اجناس متنوع باز می کند. ۱۶ کافی شاپ و رستوران دارد که بعد از خرید، نشستن در این رستوران ها، استراحت کردن و غذاهای خوشمزه خوردن خیلی می چسبد. سینما ۲۸ که معروف ترین سینمای باکو است هم در این مرکز قرار دارد و سالن هایی با امکانات زیاد را در اختیار شما قرار می دهد. اگر برای رسیدن به این پاساژ از هتل محل اقامت خود اتومبیل کرایه کردید بدون نگرانی از بابت جای پارک می تواند اتومبیل را در پارکینگ این مرکز که گنجایش ۳۵۰۰ خودرو را دارد پارک کنید.

مرکز خرید 28 مال

برند معروف

مرکز خرید مترو پارک

در مرکز خرید مترو پارک ۶۰ برند مختلف لباس، لوازم آرایشی، عطر، لوازم برقی و … وجود دارد که آنقدر متنوع هستند که هر سلیقه ای داشته باشید می توانید خرید مناسب خود را از این پاساژ انجام دهید. ۱۵ کافه ، رستوران و مراکز تفریحی برای کودکان دارد که از امکانات جانبی این مرکز خرید است. به راحتی می توانید از طریق مترو به این مرکز برسید چون درست در روبروی آن ایستگاه متروی نریمانوف قرار دارد. پارکینگی به ظرفیت ۳۵۰ اتومیبل دارد و در طبقه ششم آن سالن سینما پارک وجود دارد که از امکانات تفریحی این مرکز خرید است.

مرکز خرید مترو پارک باکو

مرکز خرید پارک بولوار

اگر می خواهید از فرصت سفر چند روزه خود به باکو بهترین استفاده را ببرید و در روز چندین کار را با هم انجام دهید به مرکز خرید پارک بولوار بروید چون  با آمدن به این محل می توانید سواحل زیبای دریای خزر را ببینید، قایق سواری کنید، به پارک تفریحی بروید و البته برای خرید سری به داخل مرکز خرید بزنید. بزرگ ترین هتل های شهر مثل جی دبلیو ماریوت، هتل هیلتون و هتل «پارک این» در نزدیکی این مرکز قرار دارد. در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و در بین مردم باکو خیلی معروف است. در زیر زمین آن حدود ۵۵۰ جا پارک وجود دارد و در طبقه چهارم آن هم ۶ سالن سینما است که فیلم های مختلف در ژانرهای متنوعی را نمایش می دهد.

مرکز خرید پارک بولوار

مرکز خرید پورت باکو مال

پورت باکو مال در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد و یکی از بزرگ ترین و جدید ترین مراکز خرید باکو است. بیش از ۳۰۰ برند مختلف لباس، آرایشی، عطر و … دارد. این مرکز خرید بخشی از مجموعه پورت باکو است که منطقه مسکونی پورت باکو و منطقه تجاری برج های باکو هم بخشی از این مجموعه هستند.

پورت باکو

بهترین مراکز خرید باکو
بهترین مراکز خرید باکو

سوغاتی باکو چیست؟


سوغاتی های باکو

در سفرهای خارجی پیدا کردن سوغاتی خوب گاهی سخت است چوت باید چیزی باشد که در چمدان جا شود و قیمت آن هم مطابق با بودجه ما باشد. معیار شما برای سوغاتی مناسب هر چیزی که باشد این متن می تواند به شما ایده های جدید را برای خرید سوغاتی بدهد. باکو سوغاتی های قشنگی دارد و قیمت آن هم از مغازه ای به مغازه دیگر فرق می کند، یکی از بهترین محل ها برای خرید سوغاتی، بازارهای شهر قدیمی است که در آن می توانید از مغازه هایی که در کوچه های باریک پنهان شده اند سوغاتی های خوبی را پیدا کنید، با صدف شریعتی همراه باشید تا با سوغاتی های معروف باکو آشنا شوید.

استکان  آرمودو

شاید بهترین و متداول ترین سوغاتی باکو اسکان های رنگی آرمودو باشد که جزء مهمی از فرهنگ آذربایجان است. شکل گلابی مانند (که کلمه آرمودو هم از آن آمده) این استکان ها ویژگی اصلی ای است که آن ها را از دیگر استکان ها متمایز می کند. قیمت آرمودو با توجه به ماده سازنده، کیفیت و ظاهر آن از ۵ منات شروع می شود و برای بعضی از آن ها حتی به ۱۵۰ منات هم می رسد. در خیابان های شهر قدیمی می توانید آرمودو را در طرح های متنوع و با قیمت های مناسبی خریداری کنید. اگر علاقه به کارهای هنری دارد می توانید آرمودو هایی را که طرح های گل آن ها با دست کشیده شده را با قیمت بیشتر بخرید.

آرمودو

فرش

دیگر سوغاتی محبوب باکو، فرش است که از هنرهای سنتی این کشور می باشد. در اینجا فرش هایی با نقش و نگار ملی در مغازه های مشخصی که در گوشه و کنار باکو هستند عرضه می شوند. «آذرخلچا» از سال ۱۹۲۸ برند فرش محلی این کشور است که در نمایشگاه ها و مغازه ها، فرش های خود را به فروش می رساند. احمد فیگ هنرمند اهل باکو فرش های این کشور را به شیوه مدرن طراحی کرده است، کارهای او کم کم در حال تبدیل شدن به یکی از معروف ترین فرش های جهانی است.

فرش باکو

نقاشی با نفت خام

هنرمند آذربایجانی «سبیر کوپورگلو» نقاشی هایی زیبا با نفت خام می کشد و برای طراحی آن ها فقط از انگشتان و ناخن خود استفاده می کند. یک همچین سوغاتی ای می تواند خیلی عجیب و جالب باشد! و حتی این هنرمند با قیمت بیشتر، عکس خود شما را هم طراحی می کند.

نقاشی رنگ روغن

روسری و کلاه

اگر به سوغاتی های ساده و سنتی گذشته آذربایجان برگردیم امکان ندارد که نامی از پارچه های آذربایجانی برده نشود. در این شهر می توانید ابریشم های باکیفیت و روسری های رنگی با نقش و نگار ملی برای زنان بخرید، این روسری ها را با لباس های دیگر ست کرده و در مراسم های مختلف می پوشند. برای مردان هم می توانید انواع مختلفی از کلاه های سنتی که آن ها هم نقش و نگار زیبایی دارند بخرید.

بازی تخته نرد

مردان آذربایجان بازی سرگرم کننده و مهیجی به نام تخته نرد دارند. اساس این بازی ساده و جالب است اما مهمتر از آن این است که تخته ای که برای این بازی از آن استفاده می شود یک کار هنری است. آن ها از چوب های مختلفی ساخته می شوند و عکس هایی از جاذبه های مهم این کشور و باکوی قدیم هم بر روی این تخته ها طراحی می شود. لازم به توضیح نیست که این سوغاتی ترکیبی از زیبایی و سرگرمی است و بازی با آن در مهمانی ها می تواند خیلی مهیج و جالب باشد.

سوغاتی باکو چیست؟
سوغاتی باکو چیست؟