دنیای شگفت انگیز دیزنی لند در شانگهای


راهنمایی برای گشت و گذار دیزنی لند در شانگهای

دیزنی یک دنیای کوچک است؛ این مکان تفریحی نه کوه دارد و نه جنگل و نه هیچ چیز دیگر، ولی باور کنید آنقدر سرگرم می‌شوید که به نبود هیچ یک از اینها اصلاً دقت نمی‌کنید! با صدف شریعتی همراه باشید تا پای حرف های یک گردشگر و نویسنده بنشینیم که به شهربازی های مختلف دنیا سرک می کشد و از  آنها می نویسد.
دیزنی لند شانگهای

سلام! من کارلی هستم. شغل هیجان‌انگیز من این است که در مورد شهربازی‌ها مطلب می‌نویسم با آن امرار معاش می‌کنم. من به تازگی از افتتاحیه دیزنی‌لند شانگهای برگشته‌ام و چه بگویم، خیلی عالی بود! این تفریحگاه پر بود از جاذبه‌هایی که قبلاً هرگز ندیده بودم، شخصیت‌های محبوب فیلم‌ها و یک قصر بسیار بزرگ و زیبا. اما از آنجا که هر سواری تازگی خاص خودش را دارد و پارک هم تغییرات زیادی داشته، خیلی سخت است که به شما توصیه کنم اول کدام یک را سوار شوید. اما اگر از کشورهای دوردست به دیزنی ‌لند شانگهای سفر می‌کنید، حتماً سوار اینها بشوید:

۱. موتورهای هیجان انگیز ترون!

اگر همیشه دوست داشته‌اید سوار یکی از موتورهای TRON شوید، شانس آورده‌اید! پس سوار این ترن هوایی با صندلی‌های جالب بشوید و خودتان را برای رفتن و تاب خوردن به هر سوی Tomorrowland آماده کنید! این ترن خیلی سریع حرکت می‌کند؛ تا جایی که اشک از چشم جاری می‌شود و فکر می‌کنید پرواز می‌کنید!

موتورهای TRON

۲. دزدان دریایی کارائیب: نبرد برای گنجینه غرق شده


تنها شباهت‌های میان این قسمت از پارک و دزدان دریایی، حال و هوای آن، نقش کاپیتان جک و گنجشکه و البته شاید این باشد که هر دوتای آنها خفاش دارند!
اکران دزدان ۲.۰ که در یوتیوب هم خیلی سر و صدا به پا کرده، شور و حال تکنولوژیکی را هم با خود دارد و رسانه را با موارد واقعی و نیز یک وسیله نقلیه به ‌روزرسانی شده ترکیب می‌کند و طوری می‌چرخد تا یک نمای ۳۶۰ درجه از فضای اطراف را به دست بدهد. این تجربه خیلی خوبی است و به بهترین شکل ممکن می‌توانید در یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سینمایی غرق شوید و به همین دلیل است که  میان کسانی که به دیزنی می‌روند، این قسمت بیشترین طرفدار را دارد. اگر سوار این بشوید، وقتی به خانه برمی‌گردید، لذتتتان را برای همه تعریف خواهید کرد!


دزدان دریایی کارائیب: نبرد برای گنجینه غرق شده

۳. مسیرهای چالش‌برانگیز (Camp Discovery Challenge Trails)

به دیزنی ‌لند امروزی خوش آمدید. در اینجا می‌توانید نینجای جنجگوی امریکایی را هم از نزدیک ببینید. در یک صندلی با کمربند ایمنی قرار خواهید نشست و سپس در میان کوهستانی که آبشار از آن سرازیر است، مسیرتان را انتخاب، و از روی پل‌ها و صخره‌ها عبور خواهید کرد. من هرگز در شهر بازی ورزش فیتنس نکرده بودم؛ اما این خیلی جالب بود! کسانی که در جلوی من قرار داشتند، کفش کوهنوردی پوشیده بودند. اما باید خیلی مراقب باشید و ایمنی را در اولویت اول قرار دهید!

۴. کرجی سواری

کرجی ‌سواری در شانگهای در میان یک روستای جنگلی و بالا رفتن و فرود آمدن میان آب‌ها خیلی هیجان انگیز است. در تاریکی بالا و پایین می‌روید و هیچ نمی‌دانید که به کدام سمت قرار است بروید! جاذبه‌های مشابهی هم در پارک‌های دیزنی در امریکا وجود دارند؛ همچون فرار از رودخانه گریزلی (Grizzly River Run)، و Kali River Rapids؛ اما به شما قول می‌دهم که Roaring Rapids از هر دوی آنها بهتر است. وقتی که با کاراک (Q’aráq) صورت به صورت شدیم، من به همراه دیگر چینی‌ها اول خندیدم و بعد وحشت کردم و جیغ زدم؛ چون که او، موجودی تمساح‌ مانند بود که در کوه زندگی می‌کرد. مطمئن باشید که در عین ترس و وحشت، خیلی شاد و سرخوش خواهید بود!

کرجی ‌سواری

۵. اوج بر فراز افق (Soaring Over The Horizon)

برخلاف تقریباً تمام چیزهای دیگری که در این پارک جدید وجود دارد، اکنون می‌توانید شبیه ‌سازی بسیار عالی IMAX را در خانه هم داشته باشید و از آن لذت ببرید. می‌توانید روی صندلی‌های شناور معروف بنشینید و از طریق نمایشگر، لذت و تجربه اوج گرفتن در ماجراجویی‌های دیزنی در کالیفرنیا را تماشا کنید که مناظر، سازه‌ها و موارد بسیار جالبی از سرتاسر جهان را برایتان به تصویر می‌کشد. طرفداران دیزنی در برابر افزودن تصاویر کامپیوتری مقاومت به خرج داده‌اند چون فکر می‌کنند یک احساس مصنوعی به آنها دست خواهد داد؛ اما این فیلم بسیار واضح است.

۶. پرواز پیتر پن (Peter Pan)

پرواز پیتر پن در شانگهای، اصلاً حال و هوای نوستالژیک آن در آمریکا را ندارد اما این را هم در فهرست خودم گنجاندم؛ چون نسخه شانگهای آن هم بسیار عالی است. فضای داخلی آن خیلی بی‌ نظیر است و اصلاحات زیادی هم روی آن انجام شده تا احساس پرواز واقعی‌تری را تداعی کند و افکت‌های دیجیتالی هم جادوی بیشتری داشته باشند! بدین ترتیب، از فراز صخره‌ها پرواز خواهید کرد و ناگهان در زیر خود شاهد آب و طوفان خواهید بود که از پنجره‌های اتاق خواب به داخل می‌پاشند و بعد از آن از کشتی کاپیتان هوک عبور خواهید کرد که با اندازه واقعی آن ساخته شده است. هرچند این وسیله تفریحی برای کودکان ساخته شده، اما من هم از آن لذت بردم.

پرواز پیتر پن (Peter Pan)

۷. Hunny Pot Spin

این تجربه عالی، تمام لذت اصلی خود در آمریکا را به همراه دارد؛ البته خوشبختانه بدون اذیت زمزمه آهنگ در گوش. اما از همه بهتر، این مکان شاد به سبک دهه ۷۰ میلادی در زیرزمین آن است که در هنگام سرگیجه، حالت توهم خیلی زیادی به آدم تداعی می‌کند.

۸. ماجراجویی‌های وینی پوه (Winnie The Pooh)

جان ‌سخت‌های دیزنی دوست نداشته‌اند این دیزنی ‌لند اصلاحات زیادی داشته باشد؛ اگرچه در مقایسه با پارک فلوریدا، سیستم سواری هموارتر و ساده‌تری دارد و افکت‌های آبی آن هم بیشتر هستند. با این وجود، آیا چیزی هست که بتوان از آن ناراضی بود؟ چه چیزی بهتر از اینکه بالا و پایین بپرید، در توفان و باران شناور شوید و باز هم خشک بمانید و داخل اتاقی از موجودات عجیب و غریب وارد شوید!

ماجراجویی‌های وینی پوه (Winnie The Pooh)

۹. سفر به گروتوی کریستالی (Crystal Grotto)


هر پارک خوب دیزنی به یک جاذبه خاص نیاز دارد تا حالتان را جا بیاورد. در امریکا، می‌توان از اتاق اسرارآمیز تیکی (Enchant Tiki Room)، PeopleMover و همچنین Carousel of Progress نام برد. اما در شانگهای، گروتوی کریستالی یا گشت و گذار در جنگل پرنسس، جاذبه عمده آن محسوب می‌شود. منظور از قایق ‌سواری این بوده که چینی‌ها تعاملی با شخصیت‌های کلاسیک دیزنی داشته باشند؛ اما بدون هیچ گونه صدا یا تصویر یا هر چیزی از این دست؛ فقط حال و هوا.
این پارک بسیار عالی است و مطمئن باشید که اینستاگرام ‌تان پر می‌شود از عکس های یادگاری از این پارک جالب!

۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای


دنیای پر هیجان دیزنی لند در شانگهای

اقامتگاه و پارک تفریحی دیزنی لند شانگهای به‌زودی افتتاح خواهد شد. بدون شک دیدن این پارک و تفرجگاه جدید، هیجان‌انگیز خواهد بود. ولی از آن هیجان‌ انگیزتر، امکانات و اسباب جدیدی است که به ‌صورت اختصاصی به دیزنی لند شانگهای اختصاص داده شده است. از سرزمین دزدان دریایی تا جاذبه‌های ویژه داخلی قلعه، تعداد زیادی از مزایا در این پارک در شانگهای وجود دارند که نمی‌توان برای مشاهده آن‌ها صبر کرد. با صدف شریعتی همراه  باشید تا از موارد جالبی که در این دیزنلند اتفاق می افتد خبردار شوید.

دیزنی لند
 • ورودی اصلی، خیابان میکی ماوس خواهد بود، شهر اقامت گاه میکی ماوس و دوستانش.
 • یک قایق بخاری با طرح میکی ماوس نیز برای ادای احترام به نسخه پویانمایی این کاراکتر در سال ۱۹۲۸ وجود دارد.
 • مراکزی وجود دارند که می‌توانند اسم شما را به انگلیسی و یا چینی بر روی کلاه لبه ‌دار طرح میکی ماوس بدوزند.
 • باغ‌های تخیلات، نخستین بخش یک دیزنی لند است که به شکل یک باغ طراحی شده است. همچنین نخستین میدان مرکزی دارای یک تالاب در دیزنی لند نیز به‌حساب می‌آید.
 • چرخ‌ وفلک این پارک برای نخستین بار به شکل چرخ ‌وفلک انیمیشن فانتزیا (Fantasia) طراحی شده است.
 • دامبو، فیل پرنده (Dumbo the Flying Elephant) و چرخ ‌وفلک فانتزیا، نخستین موارد موجود در برابر قلعه دیزنی هستند.
دیزنی لند شانگهای
 • طولانی‌ ترین مسیر پیاده ‌روی در یک پارک تفریحات دیزنی لند در این مکان وجود دارد و از زمین آینده (Tomorrowland ) آغازشده و به دور باغ‌های تخیلات چرخیده و از دل سرزمین فانتزی‌ها (Fantasyland) عبور می‌کند.
 • جزیره ماجراجویی
جاذبه های دیزنی لند
 • قلعه کتاب داستان‌های افسون شده نیز بلندترین، بزرگ ‌ترین و تعاملی ‌ترین قلعه موجود در پارک جدید است. همچنین این بخش برای نخستین بار تمامی شاهزاده‌های دیزنی را در طراحی خود مورداستفاده قرار داده است.
 • در بخش داخلی قلعه، بخششی به نام ماجراهای روزی روزگاری، یک تجربه تعاملی از داستان سفیدبرفی را به بینندگان ارائه خواهد کرد.
 • سفر به غار کریستال نیز نخستین جاذبه‌ای است که گردشگران را به زیرزمین قلعه می‌برد.
نمایی از دیزنی لند شانگهای
 • هزارتوی آلیس در سرزمین عجایب نیز نخستین جاذبه‌ای است که از اقتباس سینمایی تیم برتون از این داستان بهره برده است.
 • وقتی سوار بر قطار معدن هفت کوتوله می‌شوید، هفت کوتوله داستان سفیدبرفی، شعر مشهور هی هو (Heigh-Ho) را به زبان ماندرین برای شما می‌خوانند.
 • خلیج گنج، نخستین سرزمین ساخته ‌شده با حال و هوای دنیای دزدان دریایی است.
 • نمایش خیابان شیر شاه نیز در سالن تئاتر بزرگ وابت دیزنی در شهر دیزنی، به زبان ماندرین اجرا می‌شود.

دنیای شگفت انگیز دیزنی لند در شانگهای
دنیای شگفت انگیز دیزنی لند در شانگهای

با این کارها بهترین شب زندگیتان را در شانگهای بسازید


شهر شانگهای

یک شب تفریح و هیجان در شانگهای

شانگهای در شب یکی از هیجان انگیزترین کلان شهرهای جهان است. تور شانگهای بدون تفریحات شبانه کامل نخواهد بود. ما در اینجا فهرست ۱۰ تجربه جذابی که نباید در شب های رنگارنگ شانگهای از دست بدهید را آورده‌ایم. با صدف شریعتی همراه باشید تا این تجربه های لذت بخش شبانه را در شانگهای  تجربه کنیم.
shanghai

در هنگام غروب، منطقه تفریحی باند به نحو چشم نوازی نورپردازی می‌شود

بناهای تاریخی مربوط به دوره استعماری در سرتاسر گردشگاه باند مسحور کننده است. در طول مسیر رودخانه هوانگ پو آسمان خراش های بسیاری وجود دارد؛ از جمله برج مروارید شرق (Oriental Pearl) که رنگ نور آن دائما تغییر می‌کند. چندین قایق بر روی رودخانه هستند که آنها هم نورپردازی شده‌اند. قدم زدن در مسیر رودخانه و تحسین خط افق چشم نواز شانگهای، روشی دلپذیر برای سپری کردن شب است. می‌توان در روز هم در همین مسیر پیاده روی کرد .

قایق سواری بر روی رودخانه هوانگپو

رودخانه هوانگپو شهر شانگهای را به دو قسمت تقسیم می‌کند. پودانگ(ساحل شرقی) و پوکسی( ساحل غربی). بهترین روش برای دیدن نورپردازی شبانه شانگهای با رنگهای خیره کننده اش طی کردن مسیر هوانگپو با قایق است. چندین نوع گشت زنی با قایق وجود دارد که شما می توانید یک گشت نیم ساعته تا سه و نیم ساعته انتخاب کنید. شما در حین قایق سواری می‌توانید شاهد تضاد زیبایی بین بناهای کلاسیک اروپایی و آسمان خراش های سربه فلک کشیده مدرن در دو سوی رودخانه باشید.

یک نمایش آکروباتیک تماشا کنید

یکی از سرگرمی های شبانه در شانگهای برای توریست ها تماشای نمایش آکروبات بازی است. در سرتاسر شهر چندین سالن نمایش آکروبات وجود دارد مانند : سیرک جهانی شانگهای، سالن مرکز شانگهای و سالن بزرگ هوکسی شانگهای. این نمایش ها با انجام حرکات متنوعی که در آنها انجام می شود مثل ژانگولر، بالانس، حرکات آکروباتیک و راه رفتن روی طناب های مرتفع خیره کننده است. این نمایش های جذاب شب شادی را برای شما می‌سازد.

Acrobatic Show

قدم زدن و خرید در خیابان نانجینگ

خیابان نانجینگ با مراکز خرید سر به فلک کشیده، مغازه های قدیمی و غذاخوری های سنتی خود، شلوغ ترین مرکز خرید در شانگهای است. با فرارسیدن شب، این خیابان چراغانی و پر از خریداران و جهانگردان می‌شود. اگر تنها قصد قدم زدن در خیابانهای شلوغ شانگهای را دارید یا می‌خواهید در رستوران ها شام بخورید اینجا جای مناسبی برای پیدا کردن همه چیز در یک خیابان است.

شانگهای را از فراز مرکز تجارت جهانی شانگهای ببینید

مرکز تجارت جهانی شانگهای واقع در منطقه پودونگ در مسیر رودخانه هوانگپو یکی از بهترین مکانها برای دیدن شانگهای در شب است. در طبقات ۹۴ و ۹۷ و ۱۰۰ سه مکان برای مشاهده شهر وجود دارد. چشم انداز طبقه صدم بیشتر توصیه می شود. زیرا یک گالری با ۵۵ متر طول و یک پل هوایی شیشه ای در این طبقه هست که می توانید از آنجا تمام منظره پایین را مشاهده کنید.

در یک رستوران در زینتیاندی استراحت کنید

در شیکومن واقع در منطقه زینتیاندی مجموعه ای از خانه های قدیمی سنگی و چندین رستوران غربی وجود دارد. این جا به ویژه در شبها پس از غروب که چراغ های خیابانها روشن می‌شود، دیدنی است. در این منطقه تاریخ، فرهنگ و البته جشنواره بزرگی از غذا و نوشیدنی ها به زیبایی با هم ترکیب شده اند. شما در اینجا افراد خارجی زیادی می‌بینید و می توانید یک تجربه اروپایی داشته باشید.

Xintiandi

در خیابانهای تیانزیفانگ قدم بزنید

تیانزیفانگ واقع در منطقه ای که قبلا متعلق به فرانسه بوده قطعا ارزش یک بار دیدن را دارد. این منطقه به خاطر ساختمان های سبک شیکومن قدیمی و کوچه های تنگ و باریک آن منحصر به فرد است.  کوچه های تو در تو پر از بوتیک های فروش سوغاتی، لباس فروشی ها، نمایشگاهها و فروشگاه های صنایع دستی است. قدم زدن در این کوچه های سنگ فرش شده شما را وادار می کند که با سرعت کمتری نسبت به خیابان های شلوغ شانگهای قدم بزنید و محو هنر و فرهنگ این شهر شوید.

غذاهای محلی را در بنای مذهبی شهر خدا امتحان کنید

بنای مذهبی شهر خدا، چسبیده به باغ یویوان در شهر قدیم شانگهای واقع است. منطقه اطراف این بنا به خاطر معماری سنتی چینی و غذاهای سنتی متنوع معروف است. این منطقه که در یک جنگل واقعی قرار دارد به خاطر داشتن بناهای مذهبی، چادرهای صحرایی، سالن ها و فانوس های آویخته منحصر به فرد است. دکه های خیابانی بسیاری با مجموعه ای از غذاها و اسنک های شانگهای وجود دارد که از آن می‌توان به کیک خرچنگ، کیک بگونیا و یک نوع پیراشکی گوشت اشاره کرد. همچنین می توانید فروشگاه های زیادی ببینید که بین اجناس خود، صنایع دستی، بدلیجات و آثار هنری بومی هم می‌فروشند.

شانگهای قدیم را در خیابان قدیم شانگهای کشف کنید

خیابان قدیم شانگهای یا اسم رسمی آن «خیابان فنگبنگ» جای مناسبی برای کشف وضعیت شانگهای در گذشته است. ساختمان های بسیاری را می‌توان مشاهده کرد که به عصر سلسله های مینگ و کینگ برمی‌گردد. چند رستوران سنتی، صرافی و چایخانه که قدمتی صد ساله دارند شاهد پیشرفت شانگهای بوده اند. در این خیابان قدم بزنید یا در یک چایخانه استراحت کنید تا فرهنگ و تاریخ شانگهای قدیم را احساس کنید.

شانگهای

در دره شادی شانگهای خوش بگذرانید

اگر با بچه ها سفر می‌کنید، می توانید، شب هنگام چند ساعتی را در دره شادی بگذرانید. از ۲۸ می تا ۷ اکتبر ۲۰۱۶ امکانات تفریحی و حدود ۱۰ شب اجرا با تخفیف ارائه می‌شود. برنامه شبانه ساعت پنج و نیم عصر هر روز آغاز می‌شود و بهای آن برای هر نفر ۱۰۰۰ یوان است.
با این کارها بهترین شب زندگیتان را در شانگهای بسازید
با این کارها بهترین شب زندگیتان را در شانگهای بسازید

۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای


دنیای پر هیجان دیزنی لند در شانگهای

اقامتگاه و پارک تفریحی دیزنی لند شانگهای به‌زودی افتتاح خواهد شد. بدون شک دیدن این پارک و تفرجگاه جدید، هیجان‌انگیز خواهد بود. ولی از آن هیجان‌ انگیزتر، امکانات و اسباب جدیدی است که به ‌صورت اختصاصی به دیزنی لند شانگهای اختصاص داده شده است. از سرزمین دزدان دریایی تا جاذبه‌های ویژه داخلی قلعه، تعداد زیادی از مزایا در این پارک در شانگهای وجود دارند که نمی‌توان برای مشاهده آن‌ها صبر کرد. با صدف سریعتی همراه  باشید تا از موارد جالبی که در این دیزنلند اتفاق می افتد خبردار شوید.
دیزنی لند

 • ورودی اصلی، خیابان میکی ماوس خواهد بود، شهر اقامت گاه میکی ماوس و دوستانش.
 • یک قایق بخاری با طرح میکی ماوس نیز برای ادای احترام به نسخه پویانمایی این کاراکتر در سال ۱۹۲۸ وجود دارد.
 • مراکزی وجود دارند که می‌توانند اسم شما را به انگلیسی و یا چینی بر روی کلاه لبه ‌دار طرح میکی ماوس بدوزند.
 • باغ‌های تخیلات، نخستین بخش یک دیزنی لند است که به شکل یک باغ طراحی شده است. همچنین نخستین میدان مرکزی دارای یک تالاب در دیزنی لند نیز به‌حساب می‌آید.
 • چرخ‌ وفلک این پارک برای نخستین بار به شکل چرخ ‌وفلک انیمیشن فانتزیا (Fantasia) طراحی شده است.
 • دامبو، فیل پرنده (Dumbo the Flying Elephant) و چرخ ‌وفلک فانتزیا، نخستین موارد موجود در برابر قلعه دیزنی هستند.
دیزنی لند شانگهای
 • طولانی‌ ترین مسیر پیاده ‌روی در یک پارک تفریحات دیزنی لند در این مکان وجود دارد و از زمین آینده (Tomorrowland ) آغازشده و به دور باغ‌های تخیلات چرخیده و از دل سرزمین فانتزی‌ها (Fantasyland) عبور می‌کند.
 • جزیره ماجراجویی
جاذبه های دیزنی لند
 • قلعه کتاب داستان‌های افسون شده نیز بلندترین، بزرگ ‌ترین و تعاملی ‌ترین قلعه موجود در پارک جدید است. همچنین این بخش برای نخستین بار تمامی شاهزاده‌های دیزنی را در طراحی خود مورداستفاده قرار داده است.
 • در بخش داخلی قلعه، بخششی به نام ماجراهای روزی روزگاری، یک تجربه تعاملی از داستان سفیدبرفی را به بینندگان ارائه خواهد کرد.
 • سفر به غار کریستال نیز نخستین جاذبه‌ای است که گردشگران را به زیرزمین قلعه می‌برد.
نمایی از دیزنی لند شانگهای
 • هزارتوی آلیس در سرزمین عجایب نیز نخستین جاذبه‌ای است که از اقتباس سینمایی تیم برتون از این داستان بهره برده است.
 • وقتی سوار بر قطار معدن هفت کوتوله می‌شوید، هفت کوتوله داستان سفیدبرفی، شعر مشهور هی هو (Heigh-Ho) را به زبان ماندرین برای شما می‌خوانند.
 • خلیج گنج، نخستین سرزمین ساخته ‌شده با حال و هوای دنیای دزدان دریایی است.
 • نمایش خیابان شیر شاه نیز در سالن تئاتر بزرگ وابت دیزنی در شهر دیزنی، به زبان ماندرین اجرا می‌شود.۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای
۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای